25.07.2010
ANIMAL ACRES – útulek pro zachráněná zvířata

Zakladatelkou tohoto útočiště pro tzv. hospodářská zvířata, vysvobozená z otřesných podmínek velkochovů a před násilnou smrtí, je Lorri Houston.
Lorri je v této oblasti považována za průkopnici. Za dobu 18 let uskutečnila řadu záchranných akcí a zdokumentovala nespočet krutostí páchaných na zvířatech.

V roce 1986 spoluzaložila světově známou záchrannou stanici „Farm Sanctuary“(www.farmsanctuary.org), o níž byl také natočen působivý dokument „Království míru“ , a který lze shlédnou díky projektu Otevři oči i u nás v České republice.( (www.otevrioci.cz,www.peaceablekingdomfilm.org).

Animal Acres se nachází kousek od Los Angeles a v rámci osvěty je přístupný veřejnosti. Útulek podporuje spousta známých osobností a mnoho dobrovolníků pomáhá s provozem a péčí o zvířata. Samozřejmou součástí osvěty útulku je také propagace veganství formou pořádání různých akcí, přednášek, pochodů , rozhovorů a veganského cateringu.

Animal Acres, Farm Sanctuary, Tower Hill Stables (www.towerhillstables.com) jsou „archy“ opravdové lidskosti a lásky ke zvířatům. Jsou to místa, kde se zvířata jako slepice, prasata, krávy dotýkají lidského srdce, protože když se s nimi setkáte tváří v tvář poznáte, že potřebují stejnou péči a lásku jako kterákoliv jiná zvířata .

Více informací, videa, fotografie najdete na www.animalacres.org