17.07.2012

Ukončení projektu PRAVDA ZA ZDÍ

Oznamujeme, že projekt PRAVDA ZA ZDÍ je ukončen. Ne však další činnost aktivistů. Pomoc našim mimolidským přátelům je naším životním posláním a budeme v ní i nadále pokračovat, jen ne touto formou.

Dnešním dnem tj. 17.07.2012 přestanou být webové stránky aktualizovány. Získané materiály budou i nadále ke shlédnutí či použití ve prospěch zvířat v návaznosti na návštěvnosti webu.
Děkujeme všem, kteří projevili tomuto projektu svou přízeň a podporu. Děkujeme za zvířata.
Tým pzz

01.01.2012

Rešerše Německo

Přidány nové fotky do Foto/koncentráky z rešerše v Německu, červenec 2011.

V sekci najdete fotky prasat chovaných v otroctví pod rouškou tzv. biochovu.
Všechna tato zvířata se narodila, aby zemřela násilnou smrtí.
Další fotky jsou pořízeny ze dvou německých velkochovů skotu, které opět doprovázel ten hrozný, nám velmi dobře známý zápach. Podmínky ustájení jednoho z velkochovů byly otřesné. Za absolutní zhovadilost považujeme umělou krávu na piedestalu.
Celkově je možné zkonstatovat, že u našich sousedů je obrovské množství velkochovů. Jen za přibližně hodinovou cestu autem jsme jich postřehli opravdu mnoho, stručně řečeno, jsou na každém rohu.

Co dodat. Naprostá absence soucitu, prázdnota v srdcích, otupělost a neschopnost rozlišit, co je špatné. Hrabivost, zakládání si byznysu na úkor života druhých, ať je to u nás v ČR, Německu nebo kdekoliv jinde, hlavní podstata, zotročování mimolidí je bohužel stejná po celém světe.


01.01.2012

Vzpomínka na psího přítele

Ve dvou letech Ti zemřel Tvůj lidský společník, kterého jsi měl moc rád. Nikdo Ti nenabídl teplo domova a tak jsi skončil v útulku. Byl jsi nemocný, záludná nemoc zvaná epilepsie přišla vždy nečekaně a znemožňovala najít pro Tebe nový domov. Několikrát si Tě z útulku vzali ,ale když uviděli průběh Tvé nemoci, zase Tě zbaběle vrátili. Dny, měsíce ubíhaly, stárnul si a chřadnul,uplynulo pět dlouhých let. Bolesti v kloubech z nekonečných a chladných zim v kotci byly čím dál větší. Jednoho dne přišla vichřice a smetla celý útulek, dostal jsi další z mnoha epileptických záchvatů a zůstala ti panická hrůza z bouřky. Dostal jsi se do náhradního útulku a tam jsme si Tě konečně našli. Byl jsi s námi více jak tři roky, ve vzájemné lásce, úctě a přátelství, omládl jsi najednou o několik let a záchvaty ustaly. Ale pak se něco stalo. Bez varování jsi náhle vážně onemocněl. Bojovali jsme …. a prohráli. Je to tak nespravedlivé!

Vážíme si toho, co všechno jsi musel na své nelehké cestě životem zvládnout.

Nikdy na Tebe nezapomeneme!!

Útulky u nás i po celém světě jsou přeplněny k prasknutí, přesto si většina lidí pořizuje psy nebo kočky od množitelů zvířat, kupují si život za peníze, pořizují si je kvůli vzhledu, jako modní doplněk nebo věc, se kterou se mohou chlubit ostatním. Mezitím čekají tisíce, miliony zvířat s nadějí na smilování, jestli dostanou šanci. Dostanou ji?

www.utulky.estranky.cz
www.dejtenamsanci.estranky.cz
slysim-psi-plac.profi.cz/
osaloket.wz.cz/Jak%20jsi%20mohl.htm
jimwillis0.tripod.com/

09.05.2011


10.04.2011V sekci foto/zvířecí koncentráky přidáno nové foto za duben.
V sekci video přidáno nové video.
Co bychom znovu chtěli připomenout. Naprostou většinu rešerší ze zvířecích koncentráků doprovází nepředstavitelný zápach, smrad uvnitř objektů i kolem nich.

Je šílené, v čem ta zvířata musí živořit, dýchat, hnít….

21.03.2011


Podpora pro Fionu Oakes a zachráněná zvířata

Fiona Oakes pochází z Anglie. V roce 1993 založila v Essexu útulek pro zvířata v nouzi. Nyní se téměř sama stará o více než 400 zachráněných zvířat. Domov a péči poskytuje koňům, kozám, prasatům, slepicím, ovcím, kravám, krocanům, králíkům, kočkám i psům.Všechna tato zvířata zachránila před smrtí na jatkách nebo z jiných otřesných podmínek. Psi a kočky měli být povětšinou utraceni, protože jako stará a nemocná zvířata se stala pro jejich majitele nepohodlná . Mnoho z nich bylo krutě týráno.

Fiona je veganka (přes 20 let) a vynikající atletka. Svými sportovními výkony a účastí na maratonských závodech se snaží propagovat veganství jako soucitný zdravý životní styl a také její útulek. Účastila se několika mezinárodních závodů, v rámci maratonského běhu za mír navštívila i Moskvu, kde byla naprosto šokována otřesnými životními podmínkami tamních toulavých zvířat. Od té doby podporuje ruské důchodce, kteří se starají o bezprizorní zvířata , i když životní podmínky jich samotných nejsou o nic lepší.

V loňském roce výrazně klesly příspěvky od dárců ve prospěch útulku, výdaje na krmivo a další péči o zvířata jsou obrovské. Každý měsíc je to kolem 5300 liber (cca 150 tis.Kč ). Žádná finanční částka není malá a veškeré dary, tedy 100% jde jen a jen na zvířata. Fiona je zaměstnaná u hasičského záchranného sboru, kde z tohoto příjmu může hradit výdaje na zvířata. S útulkem jí také pomáhá její dlouholetý partner Martin, který je zaměstnán v bance a jeho plat jde také na výdaje útulku, stejně tak jako starobní důchod Fioniny maminky.

Pokud se rozhodnete pomoci, příspěvky je nejjednodušší posílat přes systém www.paypal.com .Tady je potřeba si zřídit registraci a poté poslat finanční dar buď přes embosovanou platební kartu, nebo poslat peníze na příslušný účet Uni Credit Bank, která slouží jako prostředník mezi plátcem a příjemcem. Z něj pak budou peníze staženy ve prospěch útulku. Co je důležité, dar se posílá přes webové stránky útulku a tlačítko DONATE. Fiona si každé pomoci pro zvířata nesmírně váží.

Říká, že starat se o všechna ta zachráněná zvířata pro ni není žádná oběť, oni jsou součástí jejího domova a i pro ně je towerhillstables domov, kde je o ně s láskou postaráno a kde mohou důstojně dožít, až přijde jejich čas.

Fioninou filosofií je, že zvířata, o která pečuje nejsou žádným jejím vlastnictvím. Snaží se jim jen poskytnout podmínky , kde mohou spolu žít a vzájemně na sebe působit, kde je to vhodné a v co nejpřirozenějším prostředí, kde ona působí jen jako ošetřovatel. Když se jí jednou kdosi zeptal, proč dělá, to co dělá, jednoduše odpověděla, že proto, protože je to správné.

Více informací o Fioně a zachráněných zvířatech na www.towerhillstables.com

Odkazy na videa :

www.youtube.com/watch?v=NYCm3KViWG4&feature=related

www.youtube.com/watch?v=pGHZtJUnqTI&feature=related

www.youtube.com/watch?v=PxXJ5ngQfzY


20.02.2011

22.01.2011Nové fotky v sekci FOTO / Křik němých.
V sekci FOTO nově přidáno "Štědrý večer zvířat".
Nové video v sekci VIDEO.

04.12.2010Nová záložka

Přidána nová záložka Download. Zde můžete najít materiály ke stažení.

04.11.2010Rakouská ostuda

Banánová blokáda hranic - 15.listopadu, hraniční přechod Mikulov - 13:00 hod.
Email:info@rakouskaostuda.cz
tel.: 776 053 932, www.rakouskaostuda.cz

17.10.2010„BOLD NATIVE“ - film o skutečném hrdinství


Who is the Bold Native? - Autor článku: Denis Henry Hennelly

Bold Native je vyvrcholením téměř desetileté práce doslova stovky lidí. Ta byla započata v létě roku 2001. Bylo to přes četné návrhy Denis Henry Hennelly, Casey Suchan, Mary Pat Bentel, Jeff Bollman, Jessica Hagan, Todd Helbing, Ted Deiker, Jasub Absher, Danielle Lurie, Jimmy Franklin, Peter Alton, Goody-B Wiseman, a mnoho dalších.

Od jeho počátku až do dneška jsme se dívali, jak teroristické útoky, despotický vládní režim, a neústupné zákony radikálně změnily krajinu politických a sociálních protestů v naší zemi i ve světě. Věřili jsme, že bychom mohli vytvořit film, který by vypovídal o nadějích a snech milionů soucitných lidí a o utrpení miliard mimolidských bytostí, která jsou stále v našem srdci a mysli.

Film by nemohl vzniknout bez štědrosti a laskavosti všech, kteří mu věnovali svůj čas a práci. Film je věnován tobě. To znamená statečným, anonymním ženám a mužům, kteří riskují svou svobodu, aby osvobodili jiné. Je určen pro jednotlivce a skupiny, kteří bojují za legislativní a sociální změny, kteří pracují na vzdělávání veřejnosti, a pečují o týraná a zachráněná zvířata v útulcích „farm sanctuary“. Je věnován miliardám zvířat, která nebyla nikdy zachráněna a jejich krátký čas zde na naší Zemi byl plný bolesti a smutku.

Nakonec je věnovaný všem, jež se dívají na tento trailer a říkají: "Ano." Ano, přišel čas odmítnout názor, že záchrana života nebo protesty proti průmyslu jsou terorismus nebo násilí. Ano, je tu něco důležitějšího než naše momentální potěšení nebo pohodlí. Ano, životy, které si bereme mají svou hodnotu a zájmy, bez ohledu na to, jak jsou odlišné od toho našeho a zaslouží si naši pozornost.

www.boldnative.com Přeloženo z www.boldnative.com


27.09.2010Nové FOTO

Do sekce FOTO/ZVÍŘECÍ KONCENTRÁKY vloženo nové foto z rešerše září 2010.

16.08.2010Nové FOTO

Do sekce FOTO/ZVÍŘECÍ KONCENTRÁKY vloženo nové foto z rešerše červenec 2010.

25.07.2010ANIMAL ACRES – útulek pro zachráněná zvířata

Zakladatelkou tohoto útočiště pro tzv. hospodářská zvířata, vysvobozená z otřesných podmínek velkochovů a před násilnou smrtí, je Lorri Houston.

Lorri je v této oblasti považována za průkopnici. Za dobu 18 let uskutečnila řadu záchranných akcí a zdokumentovala nespočet krutostí páchaných na zvířatech. číst dál....

04.07.2010Moby poskytnul hudbu k videu Fur farm

Zvláštní poděkování Mobymu za poskytnutí hudby k videu Fur farm, které naleznete v sekci VIDEO.

03.07.2010Nové foto a video

Do sekce FOTO / DREZURA a do sekce VIDEO vloženy nové materiály.
Nově přibylo FOTO / CENA ZA KOŽICH.

30.05.2010Jatky - krutost bez hranic

Doba minulá, současná, není v tom rozdíl. Rok 1930 či 2010. V globálním měřítku žádný etický a morální posun. Lidstvo sešlo z cesty. Někde se stala obrovská chyba, chyba s neodpustitelnými následky.

Holešovická tržnice
Areál Pražské tržnice (dnes se nazývá, zcela v duchu doby, Vltava River Town) původně sloužil jako ústřední jatky hlavního města Prahy. K jejich zřízení vedlo rozhodnutí tehdejších představitelů města, kteří trvali na tom, že veškerá zvířata určená na porážku z Prahy nebo do Prahy dovezená musí být veterinárně prověřena před zabitím a dodáním masa na trh. číst dál....

06.05.2010


Nové foto a video

Do sekce FOTO / NA SMRT a do sekce VIDEO vloženy materiály z rešerše na jatkách v dubnu 2010.

29.04.2010


Pochod Veggie Parade

Kdy: sobota 15.května, 13:00
Kde: Václavské náměstí (Můstek), Praha
Kam: Park Parukářka (kde následuje open-air festival a afterparty v klubu Bunkr).

Více informací na www.veggie-parade.cz

18.04.2010


Blokáda hranic 28.dubna

Jako součást mezinárodní kampaně proti skandálnímu procesu s rakouskými aktivisty a ochránci zvířat.

15 minutová, řádně nahlášená protestní akce se koná ve středu 28.dubna
od 14 hodin v Mikulově.

Více informací na www.rakouskaostuda.cz a info@rakouskaostuda.cz

otevřít leták